NetGabinet w wersji 1.47 już dostępny! Poprawka „S”

W dniu 27 listopada wprowadzono dwie nowe aktualizacje (1.46 oraz 1.47) programu NetGabinet.
Lista zmian:

 1. Modyfikacja oraz ulepszeniu uległy procedury wykonania kopii bezpieczeństwa w tle
 2. Dodano możliwość wystawienia faktury z uwagą dotyczącą art. 113 ust. 1 (dotyczy sprzedaży zwolnionej od podatku)
  Podgląd zmiany: 
 3. Dodano odpłatności dla leków refundowanych
  Podgląd zmiany:
 4. W druku N-9 ZUS poprawiona została opcja drukowania danych świadczeniodawcy
 5. Od dziś na recepcie widnieje numer telefonu do bezpośredniego kontaktu z osobą wystawiającą receptę (pod warunkiem wypełnienia numeru kontaktowego przez lekarza, w konfiguracji konta)
  Podgląd zmiany:
 6. Możliwość wystawiania recept „S”
  Aby wystawić receptę z oznaczeniem „S”, mając do tego stosowne uprawnienia (ustawieniem domyślnym dla programu, jest brak tej opcji), należy:
  a) Wejść w Pole Konfiguracja > Ustawienia Recepty > Główne
  b) W sekcji „Wydruk Elementów” pojawiła się nowa opcja do odznaczenia (domyślnie pusta):  ”Jestem uprawniony do wystawienia recept 75+”, którą mając takowe uprawnienia należy zaznaczyć.
  Podgląd zmiany:

  c) W chwili zaznaczenia tej opcji program zlicza po numerze PESEL wiek Pacjenta, automatycznie przypisując na recepcie pole „S” w uprawnieniach dodatkowych (w sytuacji gdy Pacjent posiada dodatkowe uprawnienia, „S” wyświetli się obok innego uprawnienia (np. IW, S)
  Podgląd zmiany:
 7. Rozpoczęte zostały prace aktualizacyjne dla leków nie znajdujących się na wykazie leków refundowanych. Zmiany dotyczyć będą m.in.  ukrycia leków/dawek/opakowań wycofanych z obrotu (będą one niemożliwe do wybrania, ale będą nadal w historii pacjenta) , aktualizacji zmian w nazwach leków na obecnie funkcjonujące, uzupełnienie EANów w brakujących pozycjach itp.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z problemami z dostępem do telefonu oraz maila support@hectonet.pl, obie formy kontaktu zostaną przywrócone od 5 grudnia bieżącego roku. Za utrudnienia przepraszamy. Do tego czasu w przypadku pytań, bądź sugestii zmian jak i zgłaszania problemów, prosimy o kontakt mailowy na biuro@hectonet.pl.

Wszystkich Użytkowników programu NetGabinet zapraszamy do aktualizacji programu do najnowszej wersji!

Jednocześnie przepraszamy za opóźnienia wynikłe z wdrażania nowego zespołu programistycznego oraz nowych rozwiązań serwerowych.

Pozdrawiamy,
zespół HECTONET